Magnetická testovací tyč průměr 20 mm

Nevyhovuje Vám tento separátor?
Vyrobíme Vám separátor na míru
Kontaktujte nás

Zákaznická podpora

+420 739 456 093
vyrobky@magsy.cz

Zadat poptávku

Parametry

Materiál nerezová ocel DIN 1.4301 /AISI 304 / ČSN 17240
Povrchová úprava Leštění, hodnota Ra menší než 0,1 µm
Hmotnost (kg) 0,7
Magnetická síla na trubici ? 5.000 Gs
Odtrhová síla na trubici ? 60 N
STAV VÝROBKU ? Nový
Průměr magnetické části 20 mm
Délka magnetické části 140 mm
Typ magnetu Neodym (NdFeB)

Videa

 

Video

 
 
Skladem
V pondělí odešleme

Množstevní slevy

Množství Sleva Ušetříte
2 ks 7% 837,94 Kč
4 ks 10% 2 394,10 Kč
50802
8595133919531
5 985,25 Kč Bez DPH

Doprava nad 1000 Kč ZDARMA

Magnetická testovací tyč průměr 20 mm

Doplňující popis

Magnetická testovací tyč o průměru 20 mm slouží ke kontrole a testování přítomnosti kovových a magnetických nečistot na vybraném materiále. Lze použít do suchých směsí i tekutých látek. Uvnitř se nachází magnetické jádro se silnými NdFeB magnety s dostatečným výkonem pro testování magnetických nečistot. Pomocí krouživých pohyb lze otestovat, zda materiál obsahuje magnetické nečistoty. Ty se zachytávají na funkční polovině tyče. Pro jejich následné odstranění stačí zatáhnout za madlo a nečistoty automaticky odpadnou z povrchu tyče. Nemusíte nic zdlouhavě ručně čistit.

Testovací magnetická tyč je vyrobena z nerezové oceli dle norem DIN 1.4301 /AISI 304 / ČSN 17240 s leštěnou povrchovou úpravou. Její hmotnost činí 0,7 kg. Průměr magnetické části je 20 mm a délka 140 mm. Magnetická testovací tyč je vybavena neodymovými magnety o odtrhové síle 60 N.

Více informací můžete nalézt na: www.magneticke-separatory.cz (otevře se v novém okně)

Postup měření magnetické síly

Měření je provedeno standardním gaussmetrem v místě s konstrukčně nejvyšší magnetickou indukcí - v místě pólových nástavců resp. v nejnižším bodě oblouku magnetického obvodu. Zkoušku 3x opakujeme vždy v odlišném místě magnetického obvodu a vypočteme průměrnou magnetickou indukci.

Postup měření odtrhové síly

Měříme leštěným ocelovým etalonem o průměru 10 mm a výšce 20 mm. Měření je provedeno v místě s konstrukčně nejvyšší odtrhovou silou - v místě pólových nástavců resp. v nejnižším bodě oblouku magnetického obvodu. Zaznamenáme sílu, při které došlo k odtržení etalonu. Zkoušku 3 x opakujeme a vypočteme průměrnou odtrhovou sílu.

Pro vaši informaci 10 N = cca 1 kg.

Výsledná odtrhová síla závisí na mnoha faktorech - např. na rozměrech etalonu, vzduchové mezeře mezi etalonem a testovaným magnetickým obvodem, povrchové úpravě etalonu atd.

Magnetická testovací tyč je určena k testování a kontrole sypkého a tekutého materiálu na přítomnost kovových či magnetických nečistot. Jedná se o účinného pomocníka pracovníků v potravinářství, zemědělské výrobě, stavebnictví, chemickém průmyslu, automobilovém průmyslu a ve výrobních podnicích, kde se pracuje se suchým či tekutým materiálem.

Hlavní výhody

- Testování magnetických a kovových nečistot u sypkých i tekutých směsí
- Vysoký magnetický výkon
- Pohodlná obsluha a snadné čištění
- Kvalita zpracování

Testovací tyč je vybavena magnetickým jádrem s neodymovými magnety. Jádro je uzavřeno v tyči a lze posunout směrem nahoru a dolů dle potřeby. Vnější část tyče je vyrobena z nerezové oceli (v jakosti 1.4301/ AISI 304 – lze použít v potravinářství) s povrchovou úpravou leštěním. Madlo magnetické tyče je vyrobené z tvrdého plastu pro snadnou manipulaci. Standardně lze testovací tyč použít v tepelných podmínkách až do maximální výše 80 °C. Teplotu nedoporučujeme překračovat, mohlo by dojít k postupnému odmagnetizování.

Magnetická testovací tyč se snadno používá. Vkládá se do nádoby se směsí a krouživými pohyby se testuje přítomnost kovových a magnetických nečistot. Ty se zachycují na spodní polovinu tyče. Po vyjmutí z nádoby a zatažením za plastové madlo nečistoty snadno odpadnou z povrchu tyče ve spodní polovině.

Klíčové vlastnosti

Magnetická testovací tyč o délce 140 mm má průměr 20 mm. Uvnitř se nachází neodymový magnet s otrhovou silou 60 N, odpovídá magnetické síle 5000 Gs. Hmotnost činí 0,7 kg.

3 dalších produktů ve stejné kategorii: