Magnetický buben MB 204x340/300 F-MODEL 1-T

Nevyhovuje Vám tento separátor?
Vyrobíme Vám separátor na míru
Kontaktujte nás

Zákaznická podpora

+420 739 456 093
vyrobky@magsy.cz

Zadat poptávku

Parametry

Materiál Plášť bubnu: nerezová ocel DIN 1.4301 /AISI 304 / ČSN 17240, upínací kostky: dural
Teplotní odolnost ? 80 °C (jedná se o trvalou teplotu, která bude působit na magnetický buben, nejedná se o teplotu, která bude trvale působit na motor)
Hmotnost celková 50 kg
STAV VÝROBKU ? Testovací
Motor NORD - dvouotáčkový (0,37/0,55 kW, 17/34,5 ot./min, krytí IP 55, 230/400 V, 50 Hz
Elektroinstalace Bez elektroinstalace (zakončeno na svorkovnici motoru)
Typ magnetu Ferit
Typ magnetického obvodu Standard
Průměr bubnu 204 mm
Šířka bubnu 340 mm (300 mm magnetických)
Rychlost otáčení bubnu 2x 17 nebo 34,5 ot./min.
Povrchová úprava krycího pláště Tryskání skleněnými kuličkami
Magnetická síla na krycí trubici 1.350 Gs
Odtrhová síla na krycí trubici 4,6 N / 33 N
52291.T
8595134034226
0,00 Kč Bez DPH

Doprava nad 1000 Kč ZDARMA

Doplňující popis

Magnetický buben MB 204x340/300 F-MODEL 1-T pro průmyslové použití zajistí dokonalé vyčištění vašich směsí od feromagnetických nečistot. Je vhodný pro suché směsi. Díky automatickému čištění je separátor vhodný do kontinuálních provozů. 

  • Široké pole průmyslového využití.
  • Vysoká účinnost.
  • Snadná instalace a obsluha.
  • Pro kontinuální provozy.
  • Propracovaný labyrint pro vysokou účinnost.
  • Snadná obsluha.
  • Dokonalé vyčištění směsi

Magnetický buben lze použít jako předstupeň pro ochranu technologií, tak aby se kovové částečky nedostaly do zařízení, která by mohly poškodit. Lze jej použít také pro přečištění směsi na co nejvyšší čistotu, kdy se separátor umisťuje na konec linky. Nebo jej lze využít pro zajištění co nejvyšší čistoty kovových částeček od směsi. Díky skvělému konstrukčnímu řešení, kdy směs prochází přes dvojici magnetických bubnů umístěných nad sebou, dochází k vysokému záchytu nečistot. 

Vysoká účinnost 

Magnetický buben je uložen v nerezovém plášti. Ze směsi, které přes něj prochází, jsou feromagnetické nečistoty zachyceny na rotující plášť bubnů a unášeny až za osu bubnu, kde dojde k jejich odmagnetování. Nemagnetický materiál směsi odpadne již před osou bubnu. Snadno tak dosáhnete plynulé a účinné separace. 

Kvalitní provedení a variabilita

Konstrukci tvoří silné feritové magnetické jádro a nerezový rotující plášť. O pohon bubnů se stará výkonný elektromotor NORD s možností volby dvou rychlostí otáček.

Klíčové vlastnosti

Magnetický buben určený pro suché směsi, zachycující feromagnetické nečistoty, automatické čištění, ideální pro kontinuální provoz. Vhodné pro dosažení co nejvyšší čistoty přečišťovaného materiálu. Provedení separátoru z otryskávané nerezové oceli. Magnetické jádro z feritových magnetů. Odtrhová síla činí 4,6 N na krycí trubici, magnetická síla činí 1350 Gs. Teplotní odolnost do 80 °C. Výkonný dvouotáčkový elektromotor NORD pro pohon bubnů. Možnost regulace otáček 17, nebo 34,5 otáček/min. Průměr bubnu činí 204 mm, šířka 340 mm. Celková hmotnost 50 kg. Jedná se o testovací produkt. 

Postup měření magnetické síly

Měření je provedeno standardním gaussmetrem v místě s konstrukčně nejvyšší magnetickou indukcí - v místě pólových nástavců resp. v nejnižším bodě oblouku magnetického obvodu. Zkoušku 3x opakujeme vždy v odlišném místě magnetického obvodu a vypočteme průměrnou magnetickou indukci.

Postup měření odtrhové síly

Měříme leštěným ocelovým etalonem o průměru 10 mm a výšce 20 mm. Měření je provedeno v místě s konstrukčně nejvyšší odtrhovou silou - v místě pólových nástavců resp. v nejnižším bodě oblouku magnetického obvodu. Zaznamenáme sílu, při které došlo k odtržení etalonu. Zkoušku 3 x opakujeme a vypočteme průměrnou odtrhovou sílu.

Pro vaši informaci 10 N = cca 1 kg.

Výsledná odtrhová síla závisí na mnoha faktorech - např. na rozměrech etalonu, vzduchové mezeře mezi etalonem a testovaným magnetickým obvodem, povrchové úpravě etalonu atd.

16 dalších produktů ve stejné kategorii: