Magnetický separátor průtokový MF 65/2-S6-N-4-80-N-P

Nevyhovuje Vám tento separátor?
Vyrobíme Vám separátor na míru
Kontaktujte nás

Zákaznická podpora

+420 739 456 093
vyrobky@magsy.cz

Zadat poptávku

Parametry

Materiál Nerezová ocel DIN 1.4301, EN 10088, (X5CrNi 18-10), ČSN 17240, AISI 304, AKV 7
Hmotnost celková 10 kg
Teplotní odolnost magnetu 80 °C
Vstup/výstup 65 mm
Povrchová úprava těla Tryskání skleněnými kuličkami
Těsnění NBR (perbunan, -10 °C až 100 °C)
Připojení do potrubí 2x šroubením; DIN 11851 DN 50 PN6; materiál: 1.4301
Počet plášťů Dvouplášťový
Počet magnetických tyčí detail 3 (3 x pr. 30 mm)
Odtrhová síla 93 N
Maximální tlak PS 6 bar
Maximální teplota TS 80 °C
Hmotnost magnetického komponentu 5,3 kg
Magnetická síla ? 10.200 Gs
STAV VÝROBKU ? Nový
Provedení Standard
Počet trubic 3
Typ magnetu Neodym (NdFeB)
Výměnné trubice NE
Vhodné do potravinářství ANO
52477
8595134063318
52 200,00 Kč Bez DPH

Doprava nad 1000 Kč ZDARMA

Doplňující popis

Zařízení je určeno pro separaci kovových nečistot z médii, která podle článku 13 Směrnice 2014/68/EU (PED) nejsou nebezpečná - skupina médií 2. Tyto průtokové magnetické separátory nespadající podle 2014/68/EU do žádné kategorie tlakových zařízení (článek 4, odst.3.). Více informací můžete nalézt na: www.magneticke-separatory.cz (otevře se v novém okně)

 

TESTOVACÍ METODA

Postup měření magnetické indukce

Měření je provedeno standardním gaussmetrem v místě s konstrukčně nejvyšší magnetickou indukcí - v místě pólových nástavců resp. v nejnižším bodě oblouku magnetického obvodu. Zkoušku 3x opakujeme vždy v odlišném místě magnetického obvodu a vypočteme průměrnou magnetickou indukci.

Postup měření odtrhové síly

Měříme leštěným ocelovým etalonem o průměru 10 mm a výšce 20 mm. Měření je provedeno v místě s konstrukčně nejvyšší odtrhovou silou - v místě pólových nástavců resp. v nejnižším bodě oblouku magnetického obvodu. Zaznamenáme sílu, při které došlo k odtržení etalonu. Zkoušku 3 x opakujeme a vypočteme průměrnou odtrhovou sílu.

Pro vaši informaci 10 N = cca 1 kg.

Výsledná odtrhová síla závisí na mnoha faktorech - např. na rozměrech etalonu, vzduchové mezeře mezi etalonem a testovaným magnetickým obvodem, povrchové úpravě etalonu atd.

MAGNETICKÝ SEPARÁTOR PRŮTOKOVÝ MF 65/2-S6-N-4-80-N-P

Magnetický separátor pro průmyslové použití zajistí dokonalé vyčištění vašich kapalných směsí od feromagnetických nečistot. Pro správnou funkci musí být přečišťované směsi zařazeny do skupiny médií 2 dle PED. Ideální instalace na potrubí díky přírubám.

 Široké pole průmyslového využití.
 Snadná instalace a obsluha.
 Propracovaný magnetický labyrint.
 Pro kapalná média, která nejsou nebezpečná.

Dokonalé vyčištění směsi

Průtokový magnetický separátor lze použít jako předstupeň pro ochranu technologií, tak aby se kovové částečky nedostaly do zařízení, která by mohly poškodit. Lze jej použít také pro přečištění směsi na co nejvyšší čistotu, kdy se separátor umisťuje na konec linky. Díky skvěle konstrukčně řešenému magnetickému labyrintu dochází k vysokému záchytu nečistot.

Snadné použití

Magnetický separátor je vybaven přírubou na vstupu i výstupu pro umístění do potrubního systému. Je možné i provedení pro potravinářské provozy. Instaluje se na kruhová potrubí, kde nahradí jejich část, čištěná směs tak prochází přímo přes labyrint separátoru, kde dochází k záchytu nečistot. Separátor se při zaplnění zachycenými nečistotami jednoduše manuálně očistí díky vertikálnímu posuvnému uložení magnetického jádra.

Skvělé technické vlastnosti

Průtokový magnetický separátor je vybaven trojicí magnetických tyčí s neodymovými magnety, které se vyznačují skvělými vlastnostmi. Má vysokou odtrhovou a magnetickou sílu, v kombinaci s optimální vzdáleností mezi tyčemi je tak zajištěna vysoká efektivita separace.

Klíčové vlastnosti

Dvouplášťový magnetický separátor průtokový MF 65/2-S6-N-4-80-N-P v provedení standard pro kruhová potrubí. Pro čištění tekutých směsí od feromagnetických nečistot. Provedení separátoru z otryskávané nerezové oceli, těsnění NBR-PERBUNAN. Magnetický labyrint s účinnou konstrukcí pro záchyt nečistot. 3 magnetické tyče o průměru 30 mm. Vertikálně posuvné uložení magnetického jádra pro snadné čištění a nastavení. Silné neodymové magnety. Vstupní a výstupní rozměr separátoru je 65 mm. 2x šroubení s těsněním pro napojení na potrubí. Kvalitní strojní zpracování. Odtrhová síla je 93 N, magnetická síla činí 10200 Gs. Maximální tlak pro provoz 6 barů, maximální teplota 80 °C. Hmotnost 10 kg.

3 dalších produktů ve stejné kategorii: