Magnetický separátor výsuvný MSV 250/7 VVM-J-4-80-TP-RPL

Nevyhovuje Vám tento separátor?
Vyrobíme Vám separátor na míru
Kontaktujte nás

Zákaznická podpora

+420 739 456 093
[email protected]

Zadat poptávku
Podrobnější text naleznete ZDE

Parametry

Materiál nerezová ocel DIN 1.4301 /AISI 304 / ČSN 17240
Počet magnetických tyčí 7
Průměr magnetických tyčí 31 mm
Magnetická síla na trubici ? 10.200 Gs
Odtrhová síla na trubici ? 93 N
Hmotnost celková 24 kg
Hmotnost magnetického jádra 14 kg
Teplotní odolnost magnetu 80 °C
Vstup/výstup DN 250
Povrchová úprava těla Tryskání skleněnými kuličkami
Povrchová úprava roštů a trubic Leštění, hodnota Ra menší než: 0,1 µm
STAV VÝROBKU ? Nový
Provedení Standard
Magnetická síla ve vzdál. 1 mm 6.900 Gs
Magnetická síla ve vzdál. 5 mm 3.100 Gs
Typ magnetu Neodym (NdFeB)
Zakončení Jacob
50036
8595133920841
125 235,00 Kč 103 500,00 Kč Bez DPH

Doprava nad 1000 Kč ZDARMA

Doplňující popis

Magnetický separátor pro průmyslové použití zajistí dokonalé vyčištění vašich směsí od feromagnetických nečistot. Pro správnou funkci musí být přečišťované směsi homogenní, suché s dobrými sypnými vlastnostmi, aby nedocházelo k ucpání separátoru. Díky manuálnímu čištění výsuvných roštů je separátor vhodný do nekontinuálních provozů. Ideální pro instalaci na svislá potrubí v potravinářském a chemickém průmyslu, v zemědělství, v průmyslu zpracování odpadů, nebo v oblasti výroby stavebních hmot.

- Široké pole průmyslového využití.

- Snadná instalace a obsluha.

- Pro nekontinuální provozy.
- Propracovaný magnetický labyrint.
- Pro suché, homogenní, dobře sypné směsi.

Dokonalé vyčištění směsi
Výsuvný magnetický separátor MSV 250/7 VVM-J-4-80-TP-RPL  v provedení standart nabízí vysoký magnetický výkon, uživatelsky přívětivý systém čištění a inovovanou konstrukci v moderním designu. Pro správnou funkci musí být separovaný materiál homogenní, suchý a s dobrými sypnými vlastnostmi. Provedení separátoru z otryskávané nerezové oceli, leštěné magnetické rošty a trubice. Pro separaci je použito 7 tyčí vybavených silnými neodymovými magnety. Odtrhová síla na trubici je 93 N, magnetická síla na trubici činí 10200 Gs, v kombinaci s optimální vzdáleností mezi trubicemi je tak zajištěna vysoká efektivita separace. Kruhový vstup/výstup DN 250 mm se systémem zakončení Jacob. Hmotnost 24 kg.
Snadné použití
Magnetický separátor je vybaven přírubou na vstupu i výstupu pro umístění do potrubního systému. Instaluje se na svislá potrubí, kde nahradí jejich část, čištěná směs tak prochází přímo přes rošty separátoru, kde dochází k záchytu nečistot. Rošty se při zaplnění zachycenými nečistotami vysunou a manuálně očistí, proto je separátor vhodný spíše pro nekontinuální provozy.

Technický popis
Provedení separátoru z otryskávané nerezové oceli, leštěné magnetické rošty a trubice. Pro separaci je použito 7 tyčí vybavených neodymovými magnety. Odtrhová síla na trubici je 93 N, magnetická síla na trubici činí 10200 Gs, v kombinaci s optimální vzdáleností mezi trubicemi je tak zajištěna vysoká efektivita separace. Silikonové těsnění pro dokonalou těsnost s atestem pro použití v potravinářství. Vybaveno přírubou pro napojení na potrubí. Hmotnost 24 kg.

TESTOVACÍ METODA

Postup měření magnetické indukce

Měření je provedeno standardním gaussmetrem v místě s konstrukčně nejvyšší magnetickou indukcí - v místě pólových nástavců resp. v nejnižším bodě oblouku magnetického obvodu. Zkoušku 3x opakujeme vždy v odlišném místě magnetického obvodu a vypočteme průměrnou magnetickou indukci.

Postup měření odtrhové síly

Měříme leštěným ocelovým etalonem o průměru 10 mm a výšce 20 mm. Měření je provedeno v místě s konstrukčně nejvyšší odtrhovou silou - v místě pólových nástavců resp. v nejnižším bodě oblouku magnetického obvodu. Zaznamenáme sílu, při které došlo k odtržení etalonu. Zkoušku 3 x opakujeme a vypočteme průměrnou odtrhovou sílu.

Pro vaši informaci 10 N = cca 1 kg.

Výsledná odtrhová síla závisí na mnoha faktorech - např. na rozměrech etalonu, vzduchové mezeře mezi etalonem a testovaným magnetickým obvodem, povrchové úpravě etalonu atd.

16 dalších produktů ve stejné kategorii: