Rotační magnetický separátor MSVR 260x260/4 VVM-P-1-80-TP-RL

Nevyhovuje Vám tento separátor?
Vyrobíme Vám separátor na míru
Kontaktujte nás

Zákaznická podpora

+420 739 456 093
vyrobky@magsy.cz

Zadat poptávku

Parametry

Materiál nerezová ocel DIN 1.4301 /AISI 304 / ČSN 17240
Počet magnetických tyčí 4
Průměr magnetických tyčí 32 mm
Magnetická síla na trubici ? 7.400 Gs
Odtrhová síla na trubici ? 100 N
Hmotnost celková 80 kg
Teplotní odolnost magnetu 80 °C
Vstup/výstup 260x260 mm
Povrchová úprava těla Tryskání skleněnými kuličkami
Těsnění Silikon - také pro potravinářství (ATEST)
STAV VÝROBKU ? Nový
Magnetická síla ve vzdál. 1 mm 3.900 Gs
Magnetická síla ve vzdál. 5 mm 1.900 Gs
Motor Nord, výkon 250 W, 35 ot./min.
Hmotnost krycího pláště (trubic) 4,5 kg
Bezpečnostní ochrana Elektrozámek (není zapojen)
Elektroinstalace Není součástí, zakončeno na svorkovnici motoru
Ve čtvrtek odešleme
51412
8595133933810
175 100,00 Kč Bez DPH

Doprava nad 1000 Kč ZDARMA

Doplňující popis

TESTOVACÍ METODA

Postup měření magnetické indukce

Měření je provedeno standardním gaussmetrem v místě s konstrukčně nejvyšší magnetickou indukcí - v místě pólových nástavců resp. v nejnižším bodě oblouku magnetického obvodu. Zkoušku 3x opakujeme vždy v odlišném místě magnetického obvodu a vypočteme průměrnou magnetickou indukci.

Postup měření odtrhové síly

Měříme leštěným ocelovým etalonem o průměru 10 mm a výšce 20 mm. Měření je provedeno v místě s konstrukčně nejvyšší odtrhovou silou - v místě pólových nástavců resp. v nejnižším bodě oblouku magnetického obvodu. Zaznamenáme sílu, při které došlo k odtržení etalonu. Zkoušku 3 x opakujeme a vypočteme průměrnou odtrhovou sílu.

Pro vaši informaci 10 N = cca 1 kg.

Výsledná odtrhová síla závisí na mnoha faktorech - např. na rozměrech etalonu, vzduchové mezeře mezi etalonem a testovaným magnetickým obvodem, povrchové úpravě etalonu atd.

Magnetický separátor pro průmyslové použití zajistí dokonalé vyčištění vašich směsí od feromagnetických nečistot. Je vhodný pro suché směsi s horšími sypnými vlastnostmi. Díky manuálnímu čištění je separátor vhodný do nekontinuálních provozů. Ideální pro instalaci na svislá potrubí v potravinářském a chemickém průmyslu, v zemědělství, v průmyslu zpracování odpadů, nebo v oblasti výroby stavebních hmot.

 Široké pole průmyslového využití. 

Snadná obsluha. 

Podpoření posuvu materiálu díky rotaci magnetického jádra. 

Propracovaný systém magnetického jádra. 

Snadné čištění.

Dokonalé vyčištění směsi

Rotační magnetický separátor MSVR 260x260/4 VVM-P-1-80-TP-RL lze použít jako předstupeň pro ochranu technologií, tak aby se kovové částečky nedostaly do zařízení, která by mohly poškodit. Lze jej použít také pro přečištění směsi na co nejvyšší čistotu, kdy se separátor umisťuje na konec linky. Díky skvělému konstrukčnímu řešení, kdy směs prochází přímo přes rotující magnetické jádro, dochází k vysokému záchytu nečistot. Oceníte podpoření posuvu materiálu díky rotaci magnetického jádra, takže je vhodný i pro směsi s horšími sypnými vlastnostmi.

Snadné použití

Magnetický separátor je vybaven přírubou na vstupu i výstupu pro umístění do potrubního systému. Instaluje se na svislé potrubí, kde nahradí jeho část, čištěná směs tak prochází přímo přes magnetické jádro separátoru, kde dochází k samotnému záchytu nečistot. Čištění probíhá vytažením celého magnetického jádra, následným vysunutím magnetických tyčí dojde k odmagnetování zachycených nečistot a jejich spadu do připravené nádoby.

Propracovaná konstrukce

Rotační magnetický separátor MSVR 260x260/4 VVM-P-1-80-TP-RL je vybaven čtveřicí magnetických tyčí ze silných neodymových magnetů, které jsou uloženy v nerezových trubicích, takže dochází k menšímu opotřebení vlivem kontaktu s materiálem. O rotaci celého magnetického jádra se stará elektromotor o výkonu 250 W. Odtrhová síla na trubici je 100 N, magnetická síla na trubici činí 7400 Gs.

Klíčové vlastnosti

Rotační magnetický separátor MSVR 260x260/4 VVM-P-1-80-TP-RL pro suché směsi. Čtyři rotující magnetické tyče zachycující feromagnetické nečistoty, ruční čištění. Vhodné i pro směsi s horšími sypnými vlastnostmi. Provedení separátoru z otryskávané nerezové oceli, leštěné ocelové trubice sloužící k ochraně magnetických tyčí. Elektromotor o výkonu 250 W pro rotaci magnetického jádra. Vybaveno neodymovými magnety. Odtrhová síla na trubici je 100 N, magnetická síla na trubici činí 7400 Gs. Silikonové těsnění pro dokonalou těsnost s atestem pro použití v potravinářství. Vybaveno hranatou přírubou o rozměrech 260 x 260 mm pro napojení na potrubí. Teplotní odolnost do 80 °C. Hmotnost 80 kg.